Zoeken  
dinsdag 7 februari 2012 ..:: In beeld ::..   Inloggen

De geschiedkundige uitzending "andere tijden" gaf m.i. een goed beeld van Voeren van toen tot nu. Met merkwaardige uitspraken die duidelijkheid geven over onze taal en gekke uitspraken over pan-Germanisme. Om te eindigen met de hoop op een rustige toekomst.

Zelf vond ik dit een van de betere en neutrale uitzendingen over de Voerense taalgeschiedenis. Ook al was ze vrij kort.

Hierna kan u - als uw PC of laptop voldoende uitgerust is - de uitzending nog eens bekijken. Klik daarvoor op "Andere". Ik hoop dat het u lukt.

Andere Tijden VPRO NPS (over Voeren)

Een kijkje achter de schermen van mijn politieke leven...

Als u de uitzending van zondag 28 oktober "het DNA van Huub Broers" nog eens wil beluisteren, toets dan hier op DNA Huub. Na het nieuws van 9 volgt dan een lang interview met mij, onderbroken door mooie muziek naar mijn hart. Elke zondagochtend op Radio 1. Het eerste wat ik doe. Nog voor de Zevende Dag op TV.Zondagochtend. Koffie, croissants, broodjes. En Geertje De Ceuleneer, languit met een gast in de zetel voor een gesprek dat diep graaft, op zoek naar het DNA, het unieke profiel van die mens. Tijd om te graven naar de wortels van thuis, te peilen naar de betekenis van het werk, te vragen naar idealen, frustraties en dromen… kortom, tijd om te ontdekken wie die man of vrouw is en hoe die in elkaar zit. De gasten? Alle “I M’s, interessante mensen “ komen in aanmerking, bekend én onbekend. Als ze maar bij een zondags ontbijt bereid zijn om in hun zieltje te laten kijken. Want al lopen we hier op de wereldbol bijna met zo’n zes en een half miljard rond, toch is elk van ons een uniek exemplaar.
Productie: Gerda Van den Dries

 Nieuws Minimaliseren
Phil Leruth - donderdag 2 februari 2012
Phil Leruth is een Franstalige journalist die niet verbergt dat hij anti-Voerbelangen en pro-Retour is. Zijn commentaren over de gemeenteraad bewijzen dat weer.

Over het feit dat ik Happart (iemand die mij voor fascist uitmaakt wat Phil niet hoort) "imbeciel" noem. Wel dat betekent gewoon "dom, dwaas" voor iemand die meent dat de wet voorschrijft dat ik verplicht ben om Frans te spreken. Wat mij niet weerhoudt om dat met anderstalige Voerenaars bewust en uit vrije wil Frans te doen. Niet zoals zijn oom die uit puur gewin (en wat nog) geen Nederlands wou spreken.

Ook schrijft dezelfde - overigens aimabele - man dat ik over Wijnants zei dat hij een "krapuleuze" houding aannam tegenover ons. Hij trekt het woord uit zijn contekst. Wijnants deed immers oncorrecte dingen. Als ik bijvoorbeeld iemand uitnodigde voor een Eid-kaart, dan kreeg die persoon een Nederlandstalige brief met een Franstalig aanhangsel als dat zo uit Brussel kwam. Wijnants eiste dan... een Franstalig document. Wel, dat noem ik dus inderdaad getuigen van een vooringenomen, bedenkelijke, tendentieuze en misleidende houding. Dat is dus een krapuleuze houding! Let wel: ik zei nooit dat de persoon zelf krapuleus is. Dat heb ik uitdrukkelijk gezegd tijdens de raad. Dat hoorde Phil natuurlijk niet en hij insinueert daarom het tegenovergestelde. Voor mij is dat onoordeelkundig, tendentieus, politiek georieënteerd en misleidend. Gekleurd tot en met.

Erger nog wordt het als Phil in zijn artikel schrijft dat ons budget in GD negatief eindigt. Iets wat hij "per toeval" op de website van de krant -minder gelezen!- niet doet. Daar geeft hij onze bonus van bijna 60.000 euro.

Phil is trouwens erg fout als hij onze Duitstalige landgenoten taalkundig op de lijn zet van de oorlogsvijand!  

Gemeenteraad 31 januari - woensdag 1 februari 2012
Het was weer tijd voor zwak verweer tijdens de gemeenteraad van 31 januari.   Lees verder ...
Quo vadis?
Het gaat van kwaad naar erger!   Lees verder ...
Wij bestrijden de water- en modderoverlast!
De gemeente maakte er een prioriteit van om de water- en modderoverlast te bestrijden. We vroegen daarvoor subsidies aan bij Minister Schauvliege. Ze heeft beslist dat we mogen rekenen op meer dan 295.000 euro. Onze dank gaat ook naar alle landbouwers, pachters en eigenaars die hieraan meewerken. Zonder hen zou dit nooit mogelijk zijn. Ook onze gemeentelijke milieudienst en Dr Karel Vandaele bewijzen hiermee hun grote waarde.   Lees verder ...

      

 

Maan 006.jpg  zonsondergang in Voeren (hobby huub)

Overdragen 135.jpg    de maan in Voeren (hobbyfoto)

 

Overdragen 002.jpg   natuurgebied Schophem-Altenbroek

  

Copyright 2005 by My Website   Gebruiksovereenkomst  Privacybeleid